Mechanik samochodowy - zawód czy pasja?

Mechanik samochodowy - zawód czy pasja?

Majsterkowanie przy samochodach to popularne zainteresowanie wielu mężczyzn, jakiekolwiek wolne popołudnie lub jakikolwiek wolny fragment swojego czasu przeważnie wykorzystywany jest przez nich na odkręcanie i skręcanie elementów pojazdu, mimo że ten często był w całości sprawny. Motoryzacja to segment, jaki najbardziej upodobali sobie mężczyźni, z tego względu nie jeden z nich pragnąłby w przyszłości pozostać mechanikiem samochodowym.

Mechanik samochodowy to jednakże praca w której niezwykle ciężko zarobić rozsądne pieniążki, jakie zrekompensowałyby trud jaki trzeba włożyć w renowację pojazdu a także wiedzę niezbędną na wykrycie awarii. Kierowcy poszukując mechanika chcą by ten był rzetelny a równocześnie tani. Niestety właśnie ta rzetelność i uczciwość mechaników to jedna z największych wad w owej sferze. Coraz więcej zakładów gra nierzetelnie z konsumentami i przeważnie udając się w takie miejsce z jedną usterką, Ci odnajdują następne, jakie dotąd nie były potrzebne do naprawy a tymczasem mechanicy pracujący twierdzą odwrotnie, namawiając nas na kolejne koszty. Drugim powszechnie napotykanym przekrętem mechanika jest wymiana produktów na nowe, mimo że poprzedni element można było bez kłopotu naprawić a nawet zdarza się, że zmieniany jest dobry produkt, po to tylko by po zmianie mechanik posiadał go na magazynie w swoim zakładzie samochodowym, by móc w przyszłości odsprzedać go kolejnemu klientowi.

Dlaczego tak działają mechanicy samochodowi?

Niestety motyw jest jednoznaczny, rozpoznanie nawet najprostszej awarii przeważnie zajmuje mechanikowi bardzo dużo czasu, jeżeli klient dowiedziałby się, że renowacja polegała tylko i wyłącznie na dokręceniu jednego detalu lub zmianie, jaka trwała zaledwie parę chwil, za pewne poczułby się poszkodowany, jeżeli za taką pomoc otrzymałby fakturę na pokaźną kwotę. Z tegoż powodu mechanik samochodowy, przeważnie woli naciągnąć prawdę, by ta faktura posiadała odzwierciedlenie do czasu jaki został poświęcony.

Mechanik samochodowy póki czyni swoją pracę dla satysfakcji, w celach rozrywkowych przeważnie jest o wiele doskonalszym ekspertem aniżeli ten jaki zdecydował zarabiać w ten sposób na życie. Dla mechanika miłośnika liczy się efekt końcowy, czyli taka renowacja, jaka nie będzie się powtarzać, po której klient będzie w całości usatysfakcjonowany, niestety dla mechanika, jaki traktuje tą pracę jako zawód najważniejsza jest ekspresowa renowacja auta oraz zarobek.

Jeśli posiadamy możność, to warto poświęcić dużo czasu i wytrwale poszukiwać takiego majsterkowicza, jakiego celem będzie zadowolenie użytkownika, któremu renowacja stwarza radość oraz przyjemność.

Wstecz
Copyright Reserved - Arbol